Pulsoksymetr: do czego służy i jaki kupić?

Pulsoksymetr: do czego służy i jaki kupić

Na początku pandemii koronawirusa dużo mówiło się o pulsoksymetrach, a rząd nawet wprowadził program refundacji tych urządzeń dla osób starszych. Dziś temat ten zdążył już nieco przycichnąć, ale wciąż warto mieć w domu sprawny pulsoksymetr. Czym dokładnie jest to urządzenie? Jakie pulsoksymetr kupić?

Czym jest pulsoksymetr?

Pulsoksymetr to urządzenie medyczne służące do pomiaru tętna oraz saturacji krwi. Szczególnie istotny jest ten drugi wskaźnik, który świadczy o poziomie wysycenia krwi tlenem. W przypadku niektórych chorób przewlekłych i wirusowych monitorowanie tego parametru jest kluczowe, bo w przypadku zbyt niskiej saturacji krwi występuje ogromne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Dlatego warto mieć w domu to urządzenie, by w razie wystąpienia kłopotów z oddychaniem móc się zbadać i sprawdzić, czy wysycenie tlenem jest w normie. Pulsoksymetr obowiązkowo powinni posiadać wszyscy astmatycy i osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego. W ich przypadku warto kupić dobre urządzenie – sprawdź ofertę na stronie https://megamedic.pl/pulsoksymetry. W tym wypadku jakość może zadecydować o życiu lub śmierci.

pulsoksymetr na palcu

Jaki pulsoksymetr kupić?

Większość pacjentów decyduje się na zakup najprostszej wersji tego urządzenia, czyli pulsoksymetru napalcowego. Badanie za jego pomocą jest banalnie proste – wystarczy włożyć palec w sprzęt, spokojnie oddychać i poczekać na wynik. Bardziej zaawansowane pulsoksymetry stacjonarne są używane głównie w przychodniach i szpitalach, bo oferują dużo więcej funkcji. Na potrzeby domowe spokojnie wystarczy pulsoksymetr napalcowy, który jest dużo tańszy i wygodniejszy. Nie należy jednak przesadzać z oszczędzaniem. Warto kupić pulsoksymetr wysokiej jakości, z odpowiednimi atestami. Tylko on daje gwarancję otrzymania prawidłowego wyniku, bo tańsze urządzenia często podają zafałszowane dane. Dlatego postaw na pulsoksymetr wysokiej jakości.

Pulsoksymetr: do czego służy i jaki kupić?
Przewiń na górę