Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Emotopic – skuteczna pielęgnacja skóry atopowej

emotopicAtopia to choroba skóry, która dotyka coraz więcej ludzi. Objawia się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nieleczona może prowadzić nie tylko do nieestetycznych zmian skórnych, ale przede wszystkim wywoływać nieprzyjemne uczucie swędzenia i trudny do zniesienia ból. Jedyną skuteczną metodą na poradzenie sobie z dolegliwościami wynikającymi z atopowego zapalenia skóry jest odpowiednia pielęgnacja. Jakich kosmetyków używać, żeby stan skóry uległ poprawie?

Jak dbać o skórę atopową?

Skóra atopowa jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień. Pozbawiona warstwy ochronnej może ulec uszkodzeniu nawet przy codziennych czynnościach, takich jak mycie się. Na jej stan negatywnie wpływają szorstkie ręczniki czy materiały, w których wykonano ubrania, takie jak wełna. Silnym czynnikiem drażniącym bywają także nieodpowiednie kosmetyki. Jeśli u chorego stwierdzono atopowe zapalenie skóry, powinien on unikać zarówno substancji barwiących, jak i zapachowych, a do pielęgnacji stosować tak zwane dermokosmetyki.

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry nie musi wywoływać bólu ani być przyczyną uciążliwego swędzenia pod warunkiem zastosowania serii kosmetyków dedykowanych pacjentom z atopiom. Idealnie sprawdzą się produkty marki Emotopic stworzone z myślą o skórze atopowej. W kosmetyczce osoby zmagającej się z atopią obowiązkowo powinny znaleźć się co najmniej emulsja do mycia, szampon i balsam nawilżający.

Emotopic – skuteczna pielęgnacja skóry atopowej
Przewiń na górę