Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Przerost prostaty – jak sobie z nim radzić?

prostamol unoDolegliwości związane z rozrostem gruczołu krokowego stanowią współcześnie jedną z najczęstszych przyczyn chorób u starszych mężczyzn. Odpowiednio zdiagnozowane pozwalają na szybkie i skuteczne wyleczenie.

Problem z przerostem prostaty

Bez wątpienia problemy z przerostem prostaty zaczynają pojawiać się z wiekiem i powodują wiele nieprzyjemnych dolegliwości związanych z oddawaniem moczu, jak również trudności na podłożu seksualnym.

Zmiany zachodzące na podłożu hormonalnym budzą niepokój nie tylko u mężczyzn, ale również wśród ich partnerek. Najczęściej powiększenie gruczołu krokowego wynika z rozrostu prawidłowych komórek, jednak może być spowodowane namnażaniem się komórek nowotworowych.

Dlatego tak ważna jest prawidłowa diagnoza lekarska, która pozwoli ocenić stadium choroby oraz dobrać odpowiednie dla pacjenta leczenie.

Jak leczyć przerost prostaty?

W początkowej fazie znakomicie sprawdzają się preparaty ziołowe oparte na wyciągu z owoców boczni piłkowanej (Serenoa repens). Do takich preparatów zalicza się między innymi środek o nazwie Prostamol Uno.

Tabletki o tym składzie wykazują działanie antyandrogenne, normalizują metabolizm w komórkach gruczołu krokowego, zmniejszają napięcie mięśni, obrzęk, a w rezultacie łagodzą dolegliwości związane z częstym oddawaniem moczu towarzyszącym przerostowi prostaty. Przy bardziej zaawansowanym stadium choroby konieczne będzie zastosowanie farmakoterapii, a nawet zabieg chirurgiczny.

Problemy z przerostem prostaty są zmartwieniem co raz większej liczby mężczyzn w średnim wieku. Na szczęście postęp medycyny sprawia, że leczenie bardzo często jest szybkie i skuteczne.

Przerost prostaty – jak sobie z nim radzić?
Przewiń na górę