Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Ziemia okrzemkowa – z czego się składa?

W ostatnich kilku latach w sklepach zielarskich i ekologicznych pojawił się nowy produkt – miękka, sypka w dotyku ziemia, polecana do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Jak to możliwe, że spożywanie diatomitu przynosi korzyści zdrowotne? Odpowiedź kryje się w nietypowym składzie tej ziemi.

Ziemia okrzemkowa – kopalnia minerałów

Diatomit to rodzaj ziemi, której skład nosi w sobie dziedzictwo odległej przeszłości naszej planety. Właściwości ziemi tego rodzaju opierają się na jej wysokim nasyceniu pancerzykami okrzemek, dzięki którym zawiera ona wysoki procent łatwo przyswajalnego dla organizmu krzemu.

Prócz tego istotnego pierwiastka ziemia okrzemkowa cechuje się również bogactwem innych istotnych składników, takich, jak magnes, wapń, żelazo czy sód. Szczegółowy skład danej partii ziemi ma związek z miejscem, z którego ona pochodzi, i powinien zostać uściślony przez producenta.

Diatomit w sklepach – postacie handlowe

Jeżeli chcemy włączyć ziemię okrzemkową do swojej diety, lub zastosować ją u zwierzęcia, powinniśmy poszukać najdogodniejszej dla nas formy produktu, która nam to umożliwi. W najprostszej postaci ziemia tego rodzaju sprzedawana jest po prostu w paczkach, na których podane zostało dawkowanie oraz oznaczenie do stosowania spożywczego.

Dla osób, którym pomysł dodawania do jedzenia ziemi nie wydaje się atrakcyjny, powstały preparaty, w których diatomit został zamknięty w kapsułkach. Istnieje także duża liczba suplementów na bazie diatomitu, w których pojawia się on w synergii z innymi korzystnymi dla organizmu substancjami.

Ziemia okrzemkowa – z czego się składa?
Przewiń na górę