Apteka Akademicka

Czym się leczyć i jak stosować leki na popularne dolegliwości. Zapraszamy!

Jak można wspomagać pamięć?

leki na pamięć

Pamięć jest rzeczą bardzo zawodną. Równocześnie jest niezbędna do tego, by móc normalnie funkcjonować. Dzięki dobrej pamięci ludzie mogą się uczyć i wyciągać wnioski. Jest niezbędna do tego by pracować i być samodzielnym. Jednak zdarza się, że pamięć zawodzi. W takim wypadku należy ją wspierać. Im wcześniej, tym lepiej. Jak można ją wspomagać?

Właściwa dieta

Alternatywą dla leków na pamięć może być prawidłowa dieta. Musi ona zapewniać wystarczająco dużo pokarmu dla mózgu. Powinna to być dieta bogata w kwasy DHA, czyli kwasy omega 3 i omega 6. Wspierają one działanie układu nerwowego. Wysoka ich zawartość jest w rybach morskich, które w Polsce nie są zbyt często spożywane. Ma to związek z tym, że ryby są drogie oraz trudne w przygotowaniu. Poza tym, wiele osób nie lubi ich smaku, więc częste ich spożywanie może być problemem.

Suplementacja

Łatwiejsza jest suplementacja diety właściwymi preparatami. Pomocne mogą też być leki na pamięć. Mogą one zawierać w sobie wspomniane już kwasy tłuszczowe. Mogą też mieć skład oparty na naturalnych wyciągach roślinnych. Do najważniejszych z nich należy miłorząb japoński, czyli Ginko biloba. Gatunek ten od wielu lat jest wykorzystywany jako wsparcie w dbaniu o sprawność umysłową. W tym celu używa się także lecytyny. Leki na pamięć mają wspomagać koncentrację. Przydają się przy wytężonej pracy umysłowej. Ich działanie to dużo więcej niż wspomaganie pamięci. Tabletki na pamięć są dostępne pod adresem https://www.aptekagalen.pl/energia-pamiec-i-koncentracja

Jak można wspomagać pamięć?
Przewiń na górę